به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در بیست و سومین روز از آذرماه 1400،مهدی اسماعیلی معاون پروشی و فرهنگی به همراه مرتضی شکری رییس اداره فرهنگی هنری؛ چعفر تحویل پور رییس اداره قرآن عترت و نماز اداره کل و با همراهی مصطفی مطهری مدیر آموزش و پرورش شهرضا؛حیدری معاون پروشی و تربیت بدنی و نمایندگانی از بیناد شهید و امور ایثارگران شهرضا با حضور در منزل رمضانعلی کاوسی از تلاش این فرهنگی جانباز و نویسنده در تالیف بیش از چند عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.
 
رمضانعلی کاوسی متولد 1342 در سال 1361 زمانی که دانشجوی تربیت معلم بوده است در عملیات محرم بر اثر اصابت ترکش خمپاره از ناحیه نخاع گردن دچار ضایعه نخاعی و ویلچر‌نشین شده است. وی که اکنون تنها با یک انگشت امکان تایپ و نویندگی دارد می گوید: عنایت ویژه خداوند این بود که عشق نویسندگی را در وجودم بارور کرد. من زمانی در جبهه می‌جنگیدم، اما اکنون مفتخرم که در جبهه فرهنگی فعالیت کنم و در حد توانم خاطرات رزمندگان، جانبازان و آزادگان را با قلم بر روی کاغذ سپید آورم. خاطرات ایثارگران به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب یک گنج است که باید برای آیندگان به یادگار بماند.
 
این نویسنده فرهنگی در این دیدار اظهار داشت: افتخار می‌کنم که من هم با پدیدآوردن کتابهای مذکور توانسته‌ام رگه‌های پنهانی از تاریخ کشورم را به تصویر بکشم و در شناساندن فرهنگ دفاع مقدس این ملت قدم کوچکی بردارم. معتقدم کتاب‌های با ژانر ایثار و شهادت می‌تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم اثرات تربیتی فراوانی برای نسل‌های نو و نسل آتی به همراه داشته باشد.
 
کاوسی: تاکنون 5 عنوان کتاب تألیف کرده است که عبارتند از:
 
1- «تیغ‌های گل رُز»، انتشارات سوره مهر سال 1393، در این کتاب به خاطرات 25 ایثارگر دفاع مقدس پرداخته‌ شده است.
 
2- «پرواز با بال شکسته»، انتشارات ستارگان درخشان 1393، این کتاب در خصوص خاطرات رزمندگان دفاع مقدس از فرمانده شهید سیدجمال طباطبایی است.
 
3- «کُفِیشه»، انتشارات ستارگان درخشان 1395، در این کتاب به خاطرات محمدرضا رحمتی فرمانده و رزمندگان گردان امیرالمؤمنین تیپ امام حسین(ع) در عملیات آزاد سازی خرمشهر اهتمام ورزیده شده است.
 
4- «رازنهان»، انتشارات ستارگان درخشان1395، این کتاب در خصوص خاطرات شش نفر از جانبازان و آزادگان دفاع مقدس است.
 
5- «سهم من از عاشقی»، انتشارات سوره مهر1396، کتاب خودنوشتی است که خاطرات دوران نوجوانی، تحصیل، چگونگی حضور در عملیات محرم، اتفاقات شب عملیات و چگونگی مجروح شدن اینجانب را تشریح می‌کند. در مقدمه آن نگاشته‌ا شده است.
 
6- کتاب «ژنرال چهارده ساله»، خاطرات آزاده جانباز دکتر فرامرز صادقی
 
از دیگر تالیفات این جانباز توانمند که در دست تالیف و یا دردست چاپ می باشد می توان به  کتاب «سیراب از عطش»، خاطرات رزمنده و جانباز 70 درصد حاج احمد شیروانی؛  کتاب «از آسمان»، خاطرات رزمنده و جانباز 70 درصد علیرضا کاظمی کتاب طنز «موقعیت ننه»، که حدود 70 خاطره طنز از رزمندگان دفاع مقدس  اشاره نمود.
test