به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان همزمان با سراسر کشور در بیست و سومین روز از آذرماه ۱۴۰۰ در مراسمی در دبیرستان دخترانه مهدیه آموزش و پرورش شهرضا؛ یادواره ۱۵۳ شهید دانش آموز و ۲۴ شهید فرهنگی این شهرستان برگزار شد.
 
مهدی اسماعیلی معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان استان اصفهان با گرامیداشت ۲۴ هزار شهید استان اصفهان گفت: استان اصفهان درجنگ تحمیلی، از استانهای سرآمد و پیشرو در دفاع مقدس بوده است.
 
وی ادامه داد: رسالت ما این است که دانش آموزان عزیز را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا نماییم.آنچه دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی از آن هراس دارند این فرهنگ شهید وشهادت است.
 
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان اصفهان با اشاره برگزاری برنامه های مختلفی که در این زمینه در طول سه سال گذشته ، اظهار داشت : درسال اول برگزاری طرح لاله های روشن۱۲۰۰ واحد آموزشی دراستان این برنامه را برپا کردند ودر سال بعد باوجود بیماری کرونا تعداد این مدارس افزایش یافت واجرای مجازی این همایش ها در ۲۲۰۰مدرسه استان اصفهان را به رتبه اول دراین زمینه در کشور تبدیل کرد.وی همچنین اظهار داشت درسال تحصیلی جدید، یادواره لاله های روشن تاکنون در۳۰۰۰مدرسه استان برگزارگردیده است.
 
شایان ذکر است در ابتدای این مراسم و پس از قرائت قرآن و اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران، مصطفی مطهری مدیر آموزش و پرورش درسخنان کوتاهی، با اشاره به تقدیم۱۵۳ شهید دانش آموز و ۲۴ شهید فرهنگی شهرستان درطول دوران دفاع مقدس اظهار داشت: شهرستان شهرضا شهری است که همیشه به شهدای خود افتخارمی کند و در دفاع مقدس نیز با وجود سرداران بزرگی همچون شهید همت و دیگر شهدای عزیز همچون ستاره ای تا ابد بر تارک این شهرستان می درخشند.
 
دراین یادواره همچنین، جعفری فرماندار شهرضا طی سخنانی وجود شهدا را مایه برکت و مباهات این کشور اسلامی عنوان کرد.
 
پس از سخنان فرماندارشهرضا، یکی از رزمندگان دفاع مقدس به بیان خاطرات جالبی از این دوران پرداخت. پایان بخش این همایش تقدیر ازچندتن ازهمکاران فرهنگی فرزند شهید بود.
test