سیدرضا مرتضوی: وقت‌گذاری در عرصه فرهنگ و اجتماع سرمایه ای است که جامعه را در برابر بسیاری از مشکلات واکسینه می‌کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، در دوازدهمین روز از آبان ماه 1400 سیدرضا مرتضوی  استاندار اصفهان در دیدار با جمعی از دانش آموزان به مناسبت ۱۳ آبان و روز دانش‌آموز، با اشاره به رشد روحیه امید به آینده و مطالبه‌گری در نوجوانان دانش‌آموز، گفت:  مایه افتخار است که نظام مقدس جمهوری اسلامی توانسته اساس چنین روحیه‌ای را در دانش‌آموزان ایجاد کند.

در این دیدار که اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان هم حضور داشت استاندار اصفهان  با اشاره به ویژگی‌های دوره نوجوانی تصریح کرد: امید و نترسیدن از شکست از مهمترین ویژگی‌های این‌دوره است و برهمین اساس وقتی نوجوان با شکستی روبرو می‌شود  با اتکا به توان خود درصد جبران برمی‌آید.

استاندار اصفهان اظهار داشت: آینده انسان میوه تلاش در دوره نوجوانی است و لذا اگر جامعه دانش‌آموزی با این نگاه کاربردی رشد یابد، به طور قطع آینده درخشانی خواهد داشت.

استاندار اصفهان تاکیدکرد: تغییر نقش معلم به نقش یک مرشد موجب می‌شود دانش‌آموز گام به گام به سمت رشد و تعالی حرکت کند مانند همان اتفاقی که در دفاع مقدس رخ داد و رزمندگان علاوه بر جنگ رشد و تعالی پیدا کردند.

وی با اشاره به ضرورت وجود یک اندیشکده به منظور پیگیری امور مطالعاتی گفت: پیش از این یک مجموعه در استانداری فعالیت‌های علمی و کارهای مطالعاتی را دنبال می‌کرد که احیای آن از هفته گذشته آغاز شده است.

مرتضوی با اشاره به جلسات فصلی خود با مجموعه‌ مشاوران جوان اظهار کرد: شاید قرار گرفتن یک حلقه مشاوران نوجوان در کنار مشاوران جوان فرصت بهره‌مندی از نظرات نوجوانان و شایسته‌سالاری در مجموعه استان را فراهم کند.

وی تصریح کرد: اگر چه حوزه‌های امنیتی، سیاسی، اقتصادی و عمرانی وقت بیشتری را از مجموعه مدیریت استان می‌گیرد ولی شاید بتوان گفت ناهنجاری در این حوزه‌ها به پیشینه معضلات فرهنگی اجتماعی بازگردد و در واقع وقت‌گذاری در عرصه فرهنگ و اجتماع سرمایه ای است که جامعه را در برابر بسیاری از مشکلات واکسینه می‌کند.

وی با اشاره به مطالبه یکی از دانش‌آموزان شرق اصفهان در خصوص کم‌آبی، گفت: هم در شرق و هم در غرب مشکل داریم و کم‌آبی مشکل بسیاری به وجود آورده حداقل هفته‌ای دو سه جلسه برای آب داشتیم و این مساله را با جدیت دنبال می‌کنیم.


test