آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان: دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی در گام سوم انقلاب اسلامی می‌توانند الگویی شایسته برای جهانیان باشند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان در دیدار نمایندگان و مسئولان تشکل‌های دانش‌آموزی استان اصفهان با گرامیداشت روز دانش‌آموز و 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت: امام راحل در بیانیه‌ای که برای سالگرد شهادت محمدحسین فهمیده ارائه کردند فرمودند که این نوجوان 13 ساله، رهبر ماست؛ او راه را به ما نشان می‌دهد که برای حفظ دین، ناموس و مملکت جان دهیم تا بقیه مردم از دست جنایتکاران نجات پیدا کنند.

وی با اشاره به تجمع مردم در دانشگاه تهران و شهادت جمعی از دانش‌آموزان به دست مزدوران رژیم پهلوی افزود: تبعید امام راحل به ترکیه در سال 43 و تسخیر لانه جاسوسی در سال 1358 از دیگر وقایعی است که در ماه آبان رخ‌داده است. 

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان با تأکید بر ضرورت نقش‌آفرینی آحاد مردم در گام سوم انقلاب اسلامی تصریح کرد: دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی در گام سوم انقلاب اسلامی می‌توانند الگویی شایسته برای جهانیان باشند، این الگو بودن باید به‌صورت عملی باشد؛ امروز زمانی است که اگر آموخته‌ایم نماز اول وقت چقدر خوب است، همه در زمان اذان دست از کار بکشیم و نماز بخوانیم، این همان الگو بودن عملی است. 

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد تشکل‌های دانش‌آموزی اظهار داشت: جمعیت دانش‌آموزی استان اصفهان 920 هزار نفر است و استان اصفهان در جمع 7 استان بزرگ کشور از نظر تعداد دانش‌آموزی قرار دارد.

محمد اعتدادی افزود: 4 تشکل دانش‌آموزی در استان اصفهان فعال هستند که کارهای زیربنایی انجام می‌دهند؛ بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی، سازمان دانش‌آموزی، و جمعیت هلال‌احمر شاخه دانش‌آموزی، از جمله این تشکل‌ها است که هرکدام زمینه فعالیت اختصاصی دارند. 

مسئول اتحادیه دانش‌آموزان استان اصفهان در این دیدار گفت: هزار مدرسه و ده هزار دانش آموز نخبه زیر پوشش این اتحادیه هستند.

وی افزود: مأموریت اصلی اتحادیه دانش‌آموزی، نخبه‌پروری و آموزش‌های تشکیلاتی برای تربیت دانش‌آموزان جهت ورود به مسئولیت‌های اجتماعی و حاکمیتی در آینده است.
محسن جعفری با بیان اینکه این اتحادیه به‌عنوان قدیمی‌ترین تشکل دانش‌آموزی در بین تشکل‌ها می‌باشد بیان کرد: اتحادیه دانش‌آموزی این افتخار را دارد که در طول 42 سال گذشته همواره از جانب امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای نماینده‌ای در این تشکل داشته است.

رئیس بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان نیز در این دیدار اظهار داشت: 7 تا 13 آبان‌ماه به‌عنوان هفته بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده است و 62 حوزه بسیج دانش‌آموزی در استان اصفهان در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی و غیره فعال هستند. 

رجب پور تصریح کرد: رونمایی از سایت "سر سفره شهدا" و جمع‌آوری آلبوم تصاویر شهدا، برگزاری اردوهای راهیان نور به‌صورت مجازی و پخش مستقیم از مناطق عملیاتی به همراه روایتگری با همکاری آموزش‌وپرورش و برنامه‌ریزی برای مشارکت 70 هزار دانش‌آموز در این اردوها و اجرای طرح شهید بهنام محمدی برای اتصال برنامه‌های تربیتی مسجد، منزل و مدرسه در 290 مدرسه استان از جمله برنامه‌هایی است که توسط بسیج دانش‌آموزی برگزار می‌شود.


test